Efesli Herakleitos’un “değişmeyen tek şey değişimdir” mottosuyla yola çıkan “Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi” için nefesler tutuldu. İlk olarak 2011 yılında Almanya’da düzenlenen, dünyanın en büyük endüstri fuarı Hannover Fair’den dünyaya yayılan Endüstri 4.0 kavramını ve çıktılarını enine boyuna masaya yatıracak olan zirve, dijital dönüşüme ayak uyduracak tüm sektörleri ağırlayacak. 28-30 Kasım 2019’da İstanbul’da düzenlenecek olan Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi; sanayi, ekonomi ve haberleşme alanlarında dijitalleşmenin geldiği son noktaya ışık tutacak. Etkinlik, sanayicileri ve teknokentleri bir araya getireceği gibi; üniversitelerin, kalkınma ajanslarının, girişimcilerin, yatırım şirketlerinin ve STK’ların da güç birliği kuracağı da bir platform olacak.

Dalga dalga dijitalizm

Dijital etkiyi 3 gün boyunca katılımcılarıyla paylaşacak olan etkinlik; 5G’den nesnelerin internetine, dijital ekonomiden akıllı fabrikalara kadar yeni ekonomi döneminin tüm kılcal damarlarına temas edecek. Sanayiciler, OSB’ler, teknokentler, teknokent firmaları, ticaret ve sanayi odaları ile KOBİ’lerin akın edeceği etkinlik; dijitalleşmenin sanayi, ekonomi ve haberleşme alanlarına yansımalarını irdeleyecek.

Sektörler bu çatıda buluşacak

İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan zirve, dünyanın en hızlı gelişen bölgesi ve kıtalarının kesişme noktasında, yeni iş bağlantıları kurma, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelme fırsatı sunacak. Fuarda makine, 3D yazıcı, robotik, IoT, siber güvenlik, yapay zeka, otonom sistemler, akıllı bina, sensör, yazılım, bilgisayar ve bulut bilişim gibi alanlarda faaliyette olan sektörler sinerji çarpıştırma imkanı bulacak. Bankalar ve sigorta şirketlerinin yanı sıra, borsalar, dijital para şirketleri, fintech, IT, büyük veri, proje ve danışmanlık şirketleri de Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi’nin en renkli simaları arasında yer alacak.

Networkler derinleşecek

Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneğinin koordinasyonunda HYF Fuarcılık tarafından düzenlenecek fuar ve zirve, finans, eğitim, sanayi, ekonomi dahil olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde geçerliliği olan dijitalleşme olgusunu ele alacak. Firmaların kendilerini ifade etme fırsatı bulacağı etkinliğe, 400 nitelikli üst düzey firmanın ve 50 bini aşkın ziyaretçinin katılması bekleniyor. Üst düzey yetkililerin katılımının yüksek olması beklenen fuarda, bu alanda hizmet üreten firmaların çözümleri sergilenecek.

www.digitalimpact.com.tr